Wiedza - Co to jest hosting? - Quellio

Co to jest hosting?

Jeśli masz stronę www, z pewnością zależy Ci na tym, aby była ona dostępna dla użytkowników przez całą dobę i zawsze działała bez zakłóceń. Do tego właśnie służy hosting. Polega on na umieszczeniu wszystkich plików Twojej strony www w specjalnym miejscu (serwerze), który jest nieustannie podłączony do internetu.

Jeśli przeszliście już pierwszy krok wyboru nazwy domeny to czas teraz na wybór profesjonalnej usługi hostingowej.

Korzyści z usług hostingowych

Dobry rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy hostingowej, która zajmie się utrzymaniem Twojej strony internetowej. Profesjonalne usługi hostingowe zagwarantują Ci odpowiednie parametry serwera a tym samym prawidłowe działanie strony i dodatkowo zapewniają maksymalne bezpieczeństwo danych.

Dobra oferta hostingowa zapewnia bezawaryjną pracę serwera, szybkie łącza internetowe, stabilne dyski oraz backup danych. Profesjonalny hosting nie musi być drogi, a w ramach ceny może oferować cały pakiet dodatkowych usług, dzięki którym możesz zarządzać swoją stroną w jednym miejscu, jak np. zakup domeny i certyfikatu ssl.

Proces wykupienia usługi hostingu

Zakup usługi hostingu należy rozpocząć od zakupu domeny. W procesie zakupu domeny zostaniecie zapytani czy chcecie także wykupić hosting i certyfikat ssl dla domeny. Jak wybrać domenę i dlaczego ważny jest certyfikat ssl znajdziecie w moim ostatnim wpisie.

Jeśli masz już wykupioną domenę i dopiero teraz decydujesz się na usługi profesjonalnego hostingu sprawdź czy serwis, w którym wykupiłeś domenę świadczy takie usługi.

Dzięki temu zarówno domena jak i hosting – niezbędne dla strony – będą utrzymywane w jednym miejscu, co znacznie upraszcza płatności i techniczne zarządzanie tymi usługami.

Jeśli nadal nie czujesz się zbyt pewnie w tym temacie napisz do nas. Pomożemy Ci procesie zakupu usługi hostingowej lub skonsultujemy odpowiednie parametry techniczne.