Gospodarka odpadami - pozbądź się niepotrzebnych rzeczy Z głową
Gospodarka odpadami_zglowa

_Z GŁOWĄ

Chętniej angażujemy się w tematy, które bezpośrednio nas dotyczą. Gospodarka odpadami brzmi odlegle, ale już pozbywanie się rzeczy, których nie potrzebujemy, to coś co przydarza nam się codziennie. A gdyby tak z czegoś odległego zrobić coś bliskiego każdemu
z nas! Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Studio 102 Sp. z o.o., mecenasem projektu natomiast Oiler Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów S.A.

Naszym zadaniem natomiast było przeniesienie idei w wirtualną przestrzeń.

Gospodarka odpadami_zglowa grafika

Większość dostępnych materiałów informacyjnych nie rozwiązuje problemu produktów, które nie podlegają segregacji i przetworzeniu. Spacer po naszym domu uświadamia, że podejmując decyzję zakupową, warto wybierać produkty, których opakowania podlegają przetworzeniu lub ponownemu wykorzystaniu.

Gospodarka odpadami_zglowa desctop

Wizualizacja w formie domu była dla nas naturalnym wyborem. Wyszliśmy z założenia, że cały świat mieści się w naszym domu. Rozwiązując problem w sposób praktyczny, opłacalny i wygodny, możemy wiele zmienić.

Gospodarka odpadami_zglowa mobile

Tworzymy coś więcej niż jednorazowe działanie edukacyjne. Powstaje waży społecznie projekt – nowoczesna platforma, która angażuje odbiorców i partnerów.

Gospodarka odpadami_zglowa mobile friendly

Docelowo _Z Głową ma dostarczać użytkownikowi gotowe rozwiązania. Narzędzie przybierze formę wyszukiwarki, w której po wpisaniu konkretnego produktu użytkownik otrzyma listę rozwiań wraz z możliwością bezpośredniego kontaktu do zweryfikowanego partnera. Przykładowo po wpisaniu słowa „książka” wyświetli się lista wszystkich aktualnie dostępnych form pozbycia się niechcianego księgozbioru. Wszystkie informacje dzięki wykorzystaniu geolokalizacji dostosowane będą do miejsca zamieszkania użytkownika, co skutecznie umożliwi rozwiązanie problemu pozbywania się niechcianych przedmiotów.

opakowania z glowa_gospodarka odpadami

Kampania Kupuj Opakowania _Z głową jest częścią projektu edukacyjnego _Z głową, którego idea wspiera rozwój Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Celem kampanii Kupuj Opakowania _Z głową jest odwrócenie uwagi od produktu, a zwrócenie jej na to w co jest zapakowany. Perspektywa opakowania pozwoli dokonywać lepszych wyborów konsumenckich. Razem możemy ograniczyć ilość odpadów zwłaszcza, że niektóre produkty wcale nie potrzebują opakowania.

Więcej o projekcie

baterie z glowa_gospodarka odpadami

Kampania Kupuj baterie _Z głową jest częścią projektu edukacyjnego _Z głową, którego idea wspiera rozwój Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Celem kampanii Kupuj baterie _Z głową jest zwrócenie uwagi na niebezpieczny odpad jakim są baterie zasilające nasze urządzenia. Co roku zużywamy 15 miliardów baterii. Prezentujemy typy baterii oraz zastosowaną technologię. Wszystko po to, abyśmy dokonywali świadomych zakupów. Im mniej baterii trafi do punktu zbiórki tym lepiej dla środowiska.

Więcej o projekcie